Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

Super User

Super User

Ridiculus vel nisl quis consectetuer pellentesque Quisque habitasse.
URL strony: http://www.joomlart.com Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Brak rezultatów to chyba najczęstszy powód rezygnacji z treningów czy trzymania diety. Być może ich po prostu nie widzisz a widzą je inni albo upłynęło zbyt mało czasu by widzieć spektakularną różnicę. Może być również tak, że gdzieś po drodze popełniłeś błąd. Jeśli tak jest to nadszedł czas zastanowić się i może coś zmienić. Ale nie poddawaj się! Rezygnując ze starań sprawisz, że wszystkie wyrzeczenia, które do tej pory podjąłeś pójdą na marne. Nie warto.

Prawdą jest to, że niemal każdego z nas czasem dopada zwątpienie. Zwłaszcza przy okazji odchudzania. Bo jest to proces długotrwały i mozolny czyli wymagający cierpliwości. Ucieczka od dyskomfortu jest naturalną reakcją organizmu. Jeśli jednak mają pojawić się rezultaty, to mniejszy lub większy dyskomfort jest konieczny do osiągnięcia celu. Zazwyczaj sukces rodzi się w bólach i przeciwnościach.
 A jeśli faktycznie czujesz, że idzie coś nie tak to  codziennie zapisuj WSZYSTKO co jesz i pijesz oraz jak ćwiczysz i ile czasu ci to zajmuje. Taki pięciodniowy  dziennik żywieniowo-treningowy daje obraz naszego trybu życia i często nas uświadamia ile rzeczy robimy nieświadomie i automatycznie (np. sięgajac po przekąski, które są w zasięgu ręki).

A jeśli już przeanalizowałeś swój styl życia i wiesz, czy to „twoja” wina, czy wszystko robisz w porządku – weź głęboki wdech i działaj. Na pewno nie rezygnuj z treningów, nie odpuszczaj sobie – to nic nie daje, a tylko może sprawę pogorszyć.

Jeżeli wina leży po twojej stronie (zła dieta, zły trening) – nic się nie stało! Najważniejsze, że już wiesz gdzie leży przyczyna. Usiądź i poświęć dwadzieścia minut na skomponowanie nowego treningu i wypisanie błędów w diecie (tak, żeby o nich pamiętać i się ich wystrzegać). Poszukaj ciekawych przepisów i zestawów ćwiczeń, może sporządź tablicę motywacji? A jeśli potrzebujesz wsparcia poproś o to Trenera.

Aby dodatkowo siebie zmotywować co tydzień rób porównawcze zdjęcia w bieliźnie, ale nie porównuj jednego tygodnia do drugiego, tylko dłuższy odstęp czasu, np. fotkę sprzed miesiąca temu do fotki aktualnej. Wtedy najbardziej widać różnicę.

Waż się na wadze raz na około 2 tygodnie. Częściej nie ma sensu bo wahania wagi mogą być flustrujące a  zwłaszcza u kobiet przed miesiączką mogą być spore. Poza tym mnóstwo rzeczy ma wpływ na naszą wagę – wypity alkohol, poziom nawodnienia organizmu, wizyta w łazience, nagłe najedzenie się po długim okresie diety – waga może wahać się nawet do 3,5 kg.

Pomiary wykonuj też nie częściej niż raz na dwa tygodnie. To bardziej wiarygodny sposób niż waga. Mierz się zawsze w tym samym miejscu. Najczęściej mierzy się: obwód ramienia, talii, brzucha (na wysokości pępka), bioder, tyłka, ud, łydek. Bądź cierpliwa i systematyczna a efekty z pewnością się pojawią.

A/ ksylitol - Jest to cukier pochodzenia naturalnego, pozyskiwany  z  brzozy. Jest równie słodki jak zwykły cukier, ale zawiera o 40% kalorii mniej.  W czasie gdy cukier sieje spustoszenie w naszym organizmie, ksylitol goi organizm, wzmacnia układ immunologiczny, broni przed chronicznymi chorobami i ma właściwości opóźniające proces starzenia się. Ksylitol jest bardzo wskazany w profilaktyce osteoporozy, ponieważ zwiększa przyswajanie wapnia.  Ale uwaga: Nie należy spożywać zbyt dużo ksylitolu – bezpieczna dawka to 3 łyżeczki dziennie 

 

b/ erytrytol (lub erytrol) to bardzo zdrowy słodzik. Jego indeks glikemiczny wynosi zero, dzięki czemu jest bezpieczny dla cukrzyków. Poza tym pozwala ograniczyć rozwój próchnicy zębów i chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Erytrytol jest świetny dla osób dbjących o linię gdyż praktycznie nie zawiera kalorii, przy czym jest prawie tak samo słodki jak zwykły cukier Słodzik ten może także ograniczyć rozwój próchnicy zębów, z uwagi na to, że ma zdolność do hamowania  procesu fermentacji niektórych cukrów przez bakterie w jamie ustnej,  które są odpowiedzialne m.in. za ubytki. Erytrytol pełni także funkcję antyoksydacyjną, dzięki czemu łączy się z wolnymi rodnikami i chroni w ten sposób organizm przed ich szkodliwym działaniem.

 

c/ stewia to roślina i do słodzenia potraw używa się liści świeżych, suszonych lub sproszkowanych.  Jest bardzo słodka (150-300 razy słodsza od cukru) i praktycznie bezkaloryczna.. Zawiera witaminy z grupy B i wit.C oraz cenne minerały: magnez, chrom, wapń, potas, cynk, żelazo, selen. W medycynie naturalnej jest używana jako środek wzmacniający, moczopędny i bakteriobójczy.

 

d/ miód – mimo że ma więcej kalorii niż cukier (w 1 łyżeczce cukru jest 20 kcal a w tej samej ilości miodu 38 kcal) nie zaburza równowagi mineralnej tak jak cukier. Miód zawiera również niewielkie ilości składników mineralnych – wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, potasu, fluoru, kobaltu i jodu. Żelazo z miodu jest przyswajalne w około 60% i wykorzystywane do produkcji hemoglobiny. Miód zawiera witaminy z grupy B,

 

e/ syrop klonowy – pobiera się go z pnia klonu i otrzymuje poprzez odparowanie nadmiaru wody. Zawiera dużo cukru ale  jest mniej kaloryczny niż biały cukier i miód.  W skład jego wchodzi wapń, magnez, potas, fosfor i mangan i witaminy z grupy B, niacynę, biotynę oraz kwas foliowy.

 

f/ syrop z agawy – agawa to roślina występująca głównie w USA. W swoim składzie ma spore ilości inuliny – naturalnego probiotyku, który powoduje wzrost korzystnej flory przewodu pokarmowego, obniża poziom cholesterolu,  usprawnia pracę przewodu pokarmowego , zapobiega zaparciom i redukuje toksyczne metabolity. Kolejną zaletą nektaru z agawy jest jego niski indeks glikemiczny – jest on czterokrotnie niższy niż w przypadku miodu. Oprócz sprzyjających zdrowej diecie naturalnych cukrów, syrop z agawy jest również źródłem błonnika, który przyspiesza przemianę materii i reguluje perystaltykę jelit

 

e/ owoce np. banany, daktyle, figi, winogrona, gruszki oraz  słodkie warzywa jak burak, dynia, bataty, marchewka.

 

Strona 1 z 11

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Super User