Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

O MNIE

Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny.

 

Gosia CzerwonkaSwoją przygodę z treningami rozpoczęłam stosunkowo późno, bo w wieku 20 lat, kiedy to zaczęłam uczęszczać na zajęcia fitness. Powoli zaczynałam rozumieć co oznacza wysiłek fizyczny, jakie wspaniałe efekty można osiągnąć, co tylko zwiększało moją motywację do działania. Zmieniłam nawyki żywieniowe i poszerzałam horyzonty. W 2003 r. zapisałam się na kurs tańca towarzyskiego i kontynuowałam naukę przez wiele lat. Zdobytymi umiejętnościami dzieliłam się z tymi, którzy chcieli wprawić w zachwyt gości weselnych albo tańczyli w ramach swoich zainteresowań. W rok później postanowiłam pójść na kurs instruktora rekreacji ruchowej o specjalności fitness na katowicki AWF, który w 2005 r. ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym i od razu dostałam pracę w jednym z jaworznickich klubów fitness. W miarę mojego rozwoju liczba moich zajęć fitness zwiększała się, rozpoczynałam współpracę z kolejnymi klubami. Odkąd skończyłam kurs na AWF-ie nieustannie się szkolę. Jestem stałym bywalcem międzynarodowych szkoleń pod okiem najlepszych trenerów (Reebok University, Szkoła Open Mind Health & Fitness Idea, Euro Fitness School z Bielska Białej, IFAA, Profi  Fitness School, częstochowska szkoła Nassera  Naji). W okresie od IX 2008 r. do VI 2009 r uczęszczałam na zajęcia do krakowskiej Elite Poland Fitness School. Tam znacznie poszerzyłam swoją wiedzę i po zdanym egzaminie otrzymałam tytuł Elite Dance Professional Instructor, Elite Body and Muscle Professional Instructor. Posiadane umiejętności umożliwiły mi występy w charakterze prezentera fitness na konwencjach i warsztatach fitness.
Od sierpnia 2010 r. do czerwca 2011 r. prowadziłam blok treningowy w CTV Jaworzno pt. „Żyj zdrowo”. W międzyczasie zauważyłam, że coraz częściej zgłaszają się do mnie osoby zainteresowane  treningami indywidualnymi. Podjęłam się zupełnie nowego wyzwania aby po kilku spotkaniach z klientami stwierdzić, że jest to moje życiowe powołanie. W związku z tym w styczniu 2011 r. rozpoczęłam roczny kurs Trenera Personalnego w Eurofitness School w Bielsku Białej, który zakończyłam zdanym egzaminem. W sierpniu 2011 r. zrobiłam kurs u Danieli Pignata z techniki pilatesa w Eurofitness School. W lutym 2013 r ukończyłam kurs trenera kulturystyki w Polskiej Akademii Sportu, który poszerzył moją wiedzę na temat pracy ze specjalistycznym sprzętem na siłowni, rozpisywania reżimów treningowych w okresie budowania masy mięśniowej i redukcji oraz odpowiedniego bilansu energetycznego.

Ostatnie badania pokazują, że jednym z najskuteczniejszych treningów wpływających na wszechstronne kształtowanie naszej sylwetki, wytrzymałość i koordynację jest trening funkcjonalny. Jego specyfika polega na naśladownictwie  ruchów wykonywanych  przy codziennych czynnościach ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. Aby zgłębić jego tajniki uczestniczę w warsztatach u polskich i zagranicznych szkoleniowców (Tribal Fitness School, Julio Papi, Dave Stauffer). Moim odkryciem jest mistrz treningu funkcjonalnego czyli TRX. W maju 2015 r zrobiłam z niego kurs w Centrum Szkolenia Kadr Sportowych „Olimpiakos” i nie przestaje mnie zachwycać. Te niepozorne dwie taśmy potrafią dać niezły wycisk niezależnie od poziomu zaawansowania ćwiczącego.
Celem  zsynchronizowania  ciała i umysłu,  wyciszenia się i nabrania dystansu do otaczającego mnie świata, rozpoczęłam swoją przygodę z jogą, na której warsztaty uczęszczam, m.in. na katowicki AWF czy Politechnikę Częstochowską. Prócz tego regularnie ją praktykuje od kilku lat, ćwicząc przynajmniej dwa razy w tygodniu. Aby uzupełnić i usystematyzować swoją wiedzę w zakresie praktyki jogi, w czerwcu 2019r ukończyłam kurs w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej i otrzymałam tytuł  Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system Hatha Joga. Uzyskany dyplom jest początkiem kolejnego wyzwania jakie sobie stawiam przed sobą: by przekuć moją  wiedzę i praktyczne umiejętności na pomoc w różnych schorzeniach i dolegliwościach moim podopiecznym.  
Aby być stale na bieżąco w prężnie rozwijającym się świecie fitness, kulturystyki i sportów siłowych, co roku uczestniczę w poznańskich targach Eu4ya a także w tych międzynarodowych, odbywających się Rimini czy Essen.


Gosia Czerwonka ShapeUpAby zgłębić swoja wiedzę dotyczącą racjonalnego odżywiania i suplementacji w sporcie, ukończyłam kurs w ramach projektu Vademecum Profesjonalnego Dietetyka realizowany od października 2011 r. do kwietnia 2012 r.
Zgłębianie wiedzy dietetycznej tak mnie pochłonęło, że rozpoczęłam cykl szkoleń: „Dietetyka i biochemia żywienia w sporcie” pod kierownictwem Joanny Gruszeckiej prowadzonych przez inż. Kornela Cebulskiego czy Tadeusza Sowińskiego, wybitnego specjalisty z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie, trenera kadry olimpijskiej wioślarzy i wioślarek Wiedza tam zdobyta to nie tylko oczywiste podziały na makroskładniki (białko, węglowodany i tłuszcze) i ich rola, diety i ich wpływ na zdrowie ale także czynniki chorobotwórcze no i cała gospodarka hormonalna, która zawiaduje naszym organizmem. Miałam też przyjemność uczestniczyć w szkoleniu z psychodietetyki, które prowadziła Kornelia Dziubacka. Warsztaty te utwierdziły mnie w przekonaniu, że motywacja to wzięcie odpowiedzialności za siebie i przy odpowiedniej asertywności żywieniowej i doradztwie dietetycznym jesteśmy w stanie na zawsze odmienić swoje życie.

Czasy, w których żyjemy nie są łatwe ze względu na choroby z którymi boryka się bardzo znaczna część naszego społeczeństwa. Wielu z nas ma problemy ze strony układu hormonalnego (PCOS, funkcjonalny zanik miesiączki, hiperprolaktynemia, perimenopauza, menopauza, choroby tarczycy). Nie jest łatwo zapanować nad huśtawką hormonów a do tego mieć wiedzę i chęć by zmienić swoje życie na to zdrowsze, bardziej aktywne, świadome. Wiedzieć jaki trening nam służy, a który powoduje więcej szkody niż korzyści bo najważniejsza jest wiedza, praktyka, indywidualizacja. Zmiana nawyków żywieniowych, właściwie dopasowany plan dietetyczny czyli DIETOTERAPIA to duża szansa na wyjście z chorób autoimmunologicznych, insulinooporności, zespole jelita drażliwego. To na prawdę działa.  Tego dowiedziałam się nie tylko na wielu szkoleniach (m.i. u T. Sowińskiego, w Fundacji Insulinooporni, na Śląskich Konferencjach Dietetyki Klinicznej)) ale także współpracując i mając na co dzień do czynienia z osobami, które powoli zaczęły wychodzić z cienia swoich problemów.

Wielu z nas dotykają problemy nie tylko natury wewnątrzustrojowej ale także układu kostno-stawowego. Zwłaszcza bóle kręgosłupa, nadmiernie spięte, zestresowane mięśnie, asymetria w ciele, bóle kolan, barków. Często są to zmiany odwracalne tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić. Dlatego też w 2017 r ukończyłam 1.5 roczną szkołę Open Mind i uzyskałam specjalizację TRENERA KINEZYGERONTOPROFILAKTYKI. Zdobyta tam wiedza, umiejętności i praktyka dają mi duże możliwości w pomaganiu innym a wiem, jaka ciąży na mnie odpowiedzialność za WASZE ZDROWIE.

Tak więc co robię i kim jestem? Z zawodu Politolog na Uniwersytecie Śląskim, ale z zamiłowania trener w całym tego słowa znaczeniu. Bo trener to nie tylko instruktor, to nauczyciel, motywator do działania, przyjaciel, psycholog. Mój dzień pracy nie zaczyna się o 9 i nie kończy o 17. Zaczyna się, gdy otworzę oczy i kończy, kiedy je zamknę. Nie pracuje 5 dni w tygodniu. Pracuje 24 godziny na dobę.
Ta praca....to moje życie. Nie zatrzymam się, bo każdy dzień przybliża mnie do celu, który wyznaczy mój klient. Nie mam czasu na odpoczynek, jeszcze mnóstwo wyzwań przede mną, wiele kilometrów do przejechania. Mój budzik nie ma opcji "drzemka". Nigdy nie odpuszcza. Jeśli i Ty tak czujesz, to z niecierpliwością Ciebie oczekuję.

Media

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home O MNIE