Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

Data 29 wrzesień 2020 Kategoria: Trening

Trenujesz i nie widzisz rezultatów? Co zrobić?

Brak rezultatów to chyba najczęstszy powód rezygnacji z treningów czy trzymania diety. Być może ich po prostu nie widzisz a widzą je inni albo upłynęło zbyt mało czasu by widzieć spektakularną różnicę. Może być również tak, że gdzieś po drodze popełniłeś błąd. Jeśli tak jest to nadszedł czas zastanowić się i może coś zmienić. Ale nie poddawaj się! Rezygnując ze starań sprawisz, że wszystkie wyrzeczenia, które do tej pory podjąłeś pójdą na marne. Nie warto.

Prawdą jest to, że niemal każdego z nas czasem dopada zwątpienie. Zwłaszcza przy okazji odchudzania. Bo jest to proces długotrwały i mozolny czyli wymagający cierpliwości. Ucieczka od dyskomfortu jest naturalną reakcją organizmu. Jeśli jednak mają pojawić się rezultaty, to mniejszy lub większy dyskomfort jest konieczny do osiągnięcia celu. Zazwyczaj sukces rodzi się w bólach i przeciwnościach.
 A jeśli faktycznie czujesz, że idzie coś nie tak to  codziennie zapisuj WSZYSTKO co jesz i pijesz oraz jak ćwiczysz i ile czasu ci to zajmuje. Taki pięciodniowy  dziennik żywieniowo-treningowy daje obraz naszego trybu życia i często nas uświadamia ile rzeczy robimy nieświadomie i automatycznie (np. sięgajac po przekąski, które są w zasięgu ręki).

A jeśli już przeanalizowałeś swój styl życia i wiesz, czy to „twoja” wina, czy wszystko robisz w porządku – weź głęboki wdech i działaj. Na pewno nie rezygnuj z treningów, nie odpuszczaj sobie – to nic nie daje, a tylko może sprawę pogorszyć.

Jeżeli wina leży po twojej stronie (zła dieta, zły trening) – nic się nie stało! Najważniejsze, że już wiesz gdzie leży przyczyna. Usiądź i poświęć dwadzieścia minut na skomponowanie nowego treningu i wypisanie błędów w diecie (tak, żeby o nich pamiętać i się ich wystrzegać). Poszukaj ciekawych przepisów i zestawów ćwiczeń, może sporządź tablicę motywacji? A jeśli potrzebujesz wsparcia poproś o to Trenera.

Aby dodatkowo siebie zmotywować co tydzień rób porównawcze zdjęcia w bieliźnie, ale nie porównuj jednego tygodnia do drugiego, tylko dłuższy odstęp czasu, np. fotkę sprzed miesiąca temu do fotki aktualnej. Wtedy najbardziej widać różnicę.

Waż się na wadze raz na około 2 tygodnie. Częściej nie ma sensu bo wahania wagi mogą być flustrujące a  zwłaszcza u kobiet przed miesiączką mogą być spore. Poza tym mnóstwo rzeczy ma wpływ na naszą wagę – wypity alkohol, poziom nawodnienia organizmu, wizyta w łazience, nagłe najedzenie się po długim okresie diety – waga może wahać się nawet do 3,5 kg.

Pomiary wykonuj też nie częściej niż raz na dwa tygodnie. To bardziej wiarygodny sposób niż waga. Mierz się zawsze w tym samym miejscu. Najczęściej mierzy się: obwód ramienia, talii, brzucha (na wysokości pępka), bioder, tyłka, ud, łydek. Bądź cierpliwa i systematyczna a efekty z pewnością się pojawią.

Czytany 1916 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Trenujesz i nie widzisz rezultatów? Co zrobić?