Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
Data 16 styczeń 2016 Kategoria: Trening

Aktywność fizyczna a zdrowie (cz. 2)

Najtrudniejsze są początki...

Jeśli dzień wypełnia Ci praca, nie masz chwili dla siebie - sprawdź dokładnie rozkład dnia. Może podczas przerwy na obiad uda Ci się przejść kilka metrów? Wystarczy kwadrans przerwy w pracy. Możesz wysiąść przystanek wcześniej i wrócić do domu pieszo. Nie siedź przed telewizorem, wybierzesz się na spacer - sam bądź z rodziną czy znajomymi. Partnerzy treningowi przydają się - prościej z kimś ćwiczyć i utrzymać zapał. Pracę da się pogodzić z ćwiczeniami!

 

Podczas spaceru możesz wymyślić czym zaskoczyć szefa lub jak rozwiązać nurtujący Cię problem. Wstawaj wcześniej i dzień rozpoczynaj od serii brzuszków i pompek. Pewne ćwiczenia można wykonać dyskretnie – na przystanku, w autobusie (np. spinanie pośladków, stawanie na palcach, ćwiczenia rozciągające). Na ruch poświęć tę odrobinę wolnego czasu, która zostaje Ci w ciągu dnia - zrób wszystko, by trening stał się relaksem i odpoczynkiem. Warto uprawiać taki rodzaj aktywności fizycznej, który sprawia nam przyjemność.

Pamiętaj!

Chodzenie jest aktywnością dostępną dla każdego i nie wymagająca nakładów finansowych. Dla zachowania odpowiedniej kondycji i zdrowia każdy powinien dziennie wykonywać około 10 000 kroków. W pomiarze pomaga proste i niedrogie urządzenie zwane krokomierzem. Jeśli pogoda za oknem nie nastraja optymistycznie to można wykonać trening w domu. Wystarczy znaleźć tylko kawałek miejsca i mieć dobre chęci. Pamiętaj robisz to dla SIEBIE!


Zdrowie to nasza najlepsza inwestycja. Trenowanie w domu pozwala niwelować koszty związane z kupowaniem karnetu na fitness. Zyskujemy czas potrzebny na dotarcie do klubu. Aby wysiłek fizyczny przyniósł korzyści dla zdrowia - nie musi być wcale intensywny. Ważne jest, aby ruch był regularny i częsty: co najmniej 3 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Powinien trwać nie krócej niż 30 min. Rozpocznij od mało intensywnych ćwiczeń, a w miarę poprawy kondycji wydłuż czas i zwiększ intensywność wysiłku. Bardziej forsowna aktywność (bieganie, jazda na rowerze, gra w piłkę lub pływanie) może dostarczyć tylko dodatkowych korzyści. Znam wiele osób, które rozpoczynały trening, dobrze sobie radziły, ale wytrwały jedynie miesiąc, dwa.

 

Czytany 1699 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Aktywność fizyczna a zdrowie (cz. 2)