Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

Data 19 maj 2012 Kategoria: Trening

Taniec

Taniec to idealne połączenie ciała i duszy. Dlaczego? Bo taniec jak nic innego łączy ze sobą ciało i serce. Czy można rzec, że czyni nas szczęśliwymi? Oczywiście, że tak! Wszystko to za sprawą endorfin, które są wytwarzane dzięki aktywności fizycznej. Nie każdy lubi ćwiczyć w fitness klubie, chodzić na basen czy biegać. Do tańca mamy więcej okazji, czy to na przyjęciu urodzinowym, weselu czy spotkaniu koleżeńskim.

Tańczymy w grupie, w parach lub indywidualnie. Tak jak różni są ludzie, tak różne są rodzaje tańca i naprawdę każdy może wybrać coś dla siebie. W  zależności od naszej osobowości możemy odnaleźć się w jednym z bardziej lub mniej popularnych stylów tańca. Niezależnie jednak od tego, jaki rodzaj tańca wybierzemy i tak będzie to dobre dla nas - wzmocnieniu ulega bowiem całe ciało. Staje się ono jędrne i sprężyste. Taniec sprzyja przemianie materii, poprawia pracę układu pokarmowego. Jest także doskonałym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów i zachowanie szczupłej sylwetki.  Już po kilku zajęciach widoczna jest poprawa wyglądu, wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prostych pleców, a prawidłowa postawa chroni nas przed schorzeniami kręgosłupa. 

Taniec nie ma ograniczeń wiekowych. Można go uprawiać bez względu na wiek i stopień sprawności. Jest ważny dla dzieci (stymuluje rozwój mięśni i stawów, ćwiczy umiejętność szybkiego reagowania na sygnały słowne i dźwiękowe, rozwija wyobraźnię i spostrzegawczość, uczy tolerancji i pracy w grupie), a także dla seniorów, nawet jako element rehabilitacji. 

Taniec często stosowany jest w profilaktyce i leczeniu różnego rodzaju uzależnień czy chorób cywilizacyjnych, np. depresji. Poprawa własnej samooceny, uwierzenie we własne możliwości, otwarcie się na drugiego człowieka, odskocznia od szarej rzeczywistości to niewątpliwe istotne elementy uczestniczenia w zajęciach tanecznych. 

Taniec to także świetny sposób na ćwiczenie pamięci psychoruchowej, gdyż kroki trzeba zapamiętać. Nawet jeśli nasz taniec jest bardzo spontaniczny to i tak wymaga myślenia i przewidywania. Poprawa kondycji i wytrzymałości psychofizycznej dodatkowo zachęca nas do kontynuowania tej (lub innej) formy ruchu.

Taniec ma również wydźwięk prospołeczny, jednoczy ludzi, powoduje lepsze poznanie i nawiązanie bliższych relacji zarówno z partnerem tanecznym jak i innymi uczestnikami spotkania. Zarówno taniec jak i spotkania ze znajomymi pozwalają nam oderwać się od codzienności.

Mam nadzieję, że tym krótkim artykułem przekonałam Państwa, że warto korzystać z każdej okazji by tańczyć i zachęciłam by tych okazji szukać.

 

Czytany 1059 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Taniec