Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

EVENTY

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
Data 30 styczeń 2016 Kategoria: Eventy

Buggy Gym czyli ruch na świeżym powietrzu z dzieckiem

Buggy Gym to stowarzyszenie, które powstało by propagować sportowy styl życia wśród rodziców. Spotkania organizowane są w różnych miastach w Polsce by integrować rodziny z małymi dziećmi.

Mają oni okazję by dzielić się ze sobą nie tylko radami  i doświadczeniem ale przede wszystkim jest to możliwość aktywnego uczestnictwa  w zajęciach ze swoimi pociechami. Spotkania te odbywają się na świeżym powietrzu, zazwyczaj w parkach czy leśnych alejkach. Jako przyrząd do ćwiczeń używany jest wózek dziecięcy, stąd nazwa buggy (z ang. buggy to wózek). Perspektywa wyjścia na spacer z małym dzieckiem, ćwiczeń pod okiem wyszkolonego instruktora, spotkania z innymi rodzicami mającymi pociechy w podobnym wieku jest z pewnością świetną propozycją dla osób, które chcą aktywnie i przyjemnie spędzić czas. Nie ma tu już mowy o standardowych wymówkach, że nie mam co zrobić z dzieckiem. Sama jestem mamą prawie półtorarocznego synka i wiem, że nie tak łatwo się zmotywować i wyjść na spacer, zwłaszcza w chłodne jesienno-zimowe dni. Ćwiczenia są ułożone w taki sposób by mogły z nich skorzystać zarówno mamy,  które dopiero co po okresie ciąży wracają do aktywności fizycznej, jak i te bardziej wytrenowane.

I to właśnie 30 stycznia w naszym mieście została zrealizowana kampania pt. „Zima nie jest zła. Wyjdź na spacer z dzieckiem.” W parku na os. Stałym spotkały się głównie mamy z małymi dziećmi w wózku, choć nie zabrakło też kilku tatusiów. Cała impreza trwała  ok. godziny, co wystarczyło by poćwiczyć ale także porozmawiać i wziąć udział w konkursach z nagrodami dotyczącymi wiedzy o zdrowiu i opiece nad Maluchami. Całość zakończyła się wspólną herbatką w jednej z jaworznickich pizzerii. Oby w naszym mieście było więcej takich inicjatyw, bo korzyści z nich płynące są oczywiste.

 

Czytany 2201 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home EVENTY Buggy Gym czyli ruch na świeżym powietrzu z dzieckiem