Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

MOTYWACJA

Data 07 październik 2019 Kategoria: Motywacja

Aktywność fizyczna to najprostszy i najskuteczniejsze antidotum na większość schorzeń nie tylko naszego ciała ale także i psychiki. Siedzący tryb życia jest wręcz zabójczy dla naszej kondycji psychofizycznej. Człowiek został stworzony do ruchu. Każdy o tym wie… więc jak to możliwe, że wg publikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki z 2018 r badanie poziomu aktywności fizycznej społeczeństwa wychodzi słabo? Okazuje się, że tylko 1/5 naszego społeczeństwa w wieku 15-69 lat spełnia normy w zakresie aktywności fizycznej w czasie wolnym rekomendowane przez WHO. Statystycznie najwięcej Polaków swoją aktywność fizyczną w czasie wolnym wiąże z przemieszczaniem się (bieg, rower, chodzenie) – trochę powyżej 60%. Czy to dużo? Załamująco mało. Bo obecnie mamy do dyspozycji niesamowite możliwości w porównaniu do czasu przeszłego. Zdecydowana większość ma dostęp do TV, internetu, aplikacji mobilnych w telefonie. Jest wiele tras przystosowanych do różnego rodzaju aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Są baseny, siłownie, kluby fitness. Są filmiki, gazety, poradniki. Jest tego ogrom, trzeba być niezłym ignorantem aby z tego nie skorzystać….. Z drugiej strony… są też ciekawe seriale na Netflixie, fajne zdjęcia na instagramie, mecze w TV i łatwo dostępne jedzenie, które cudownie poprawia nastrój gdy można spokojnie zasiąść przed monitorem i zajadać bezmyślnie wysokoprzetworzony syf. Taki obraz społeczeństwa mamy. Ale tak być nie musi, generalizowanie nie jest sprawiedliwe. Choć badania dowodzą… ale to są tylko liczby.

Wierzę, że to się zmieni, że ludzi się opamiętają i skierują swoją uwagę ku naturalnym potrzebom naszego ciała i duszy. Bo od dziecka jest nam wpajane, że ruch jest ważny, konieczny. Czytamy mnóstwo artykułów o jego wpływie na nasze zdrowie i życie.
U niektórych osób na tym się kończy. Nic nie robią póki nie zaczynają zwijać się z bólu bo tak zaczyna im doskwierać kręgosłup, szyja. Nie mogą swobodnie chodzić bo dolegliwości z okolic kolan czy stóp uprzykrzają im codzienny ruch. Przeciążona szyja i obręcz barkowa daje się we znaki na tyle, że odczuwamy każde podniesienie przedmiotu… tak być nie musi… Nie bądźmy jak Scarlett O’hara z „Przeminęło z wiatrem” – nie myślmy o tym później.
To dzień dzisiejszy jest najważniejszy, właśnie ta chwila, gdy to czytasz… pomyśl… to Twoje życie, stworzono Cię by się ruszać. Nie zaniedbuj swoich naturalnych potrzeb.

Bądź mądry – wybierz zdrowie.

 

Foto źródło:
http://rogalikodkuchni.blogspot.com/2015/0 6/piramida-aktywnosci-fizycznej.html

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home MOTYWACJA październik 2019