Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

MOTYWACJA

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
Data 02 lipiec 2012 Kategoria: Motywacja

Masz miliony wymówek...?

Może należysz do tej grupy osób, które mają milion wymówek by ograniczyć wszelką aktywność fizyczną? Jeśli nie masz motywacji, to nie masz także, chęci do działania. Aby nie przegrać z lenistwem potrzebna jest nam odpowiednio silna zachęta, którą należy w sobie pobudzić i zachować.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z aktywnym trybem życia, nie szukaj cudownej metody na jak najszybsze osiągnięcie upragnionych celów. Każdy, kto trenuje dłużej niż kilka miesięcy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsza jest  SYSTEMATYCZNOŚĆ.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać motywację i wysoką samodyscyplinę:

  • LOKALIZACJA - znajdź siłownię lub park, który jest blisko Twojego miejsca zamieszkania lub pracy. Gdy będzie Cię dzieliło od niego tylko kilka minut drogi łatwiej będzie Ci się zaktywizować do treningu.
  • ZACZNĘ OD ZARAZ - wyrzuć ze swojego słownika ten zwrot – "zacznę od jutra!". Zmiany musisz wprowadzić natychmiast. Nie dawaj sobie taryfy ulgowej. Nawet jak coś ci wypadnie, zrób połowę z tego co zaplanowałeś, ale zrób to dzisiaj!
  • PRZYJEMNOŚĆ I SATYSFAKCJA - wybierz najlepszą formę ruchu dla siebie. Tak naprawdę ciało każdego człowieka potrzebuje innych bodźców. Nie ma jednego sposobu, który każdemu zapewni idealną sylwetkę. Niech wybrana przez ciebie aktywność ruchowa daje ci oprócz zdrowego zmęczenia, dużo radości i satysfakcji.
  • BĄDŹ KONSEKWENTNY - nie zniechęcaj się – jeśli wyzwanie zostało podjęte to już połowa sukcesu. Dalsza część to zmiana sposobu myślenia. Pamiętaj - wysiłek fizyczny to nie krótkoterminowy sposób na utratę tkanki tłuszczowej, poprawę zdrowia czy kondycji, to jest właśnie - sposób na życie.
  • BĄDŹ CIERPLIWY - w każdej dziedzinie życia zdecydowanie łatwiej jest dochodzić do czegoś krok po kroku, niż wyznaczać sobie trudne do osiągnięcia cele. Spełniając swój cel powoli dostrzeżesz postępy, które dadzą Ci siłę na pokonanie kolejnych wyzwań.
  • BĄDŹ KREATYWNY - rutyna jest powodem wielu błędów, osłabienia czujności i znudzenia, co nie sprzyja utrzymaniu motywacji. Uruchom wyobraźnię! Zmieniaj swoje ćwiczenia oraz dni treningowe, a ograniczysz zabójczą monotonię!

Mam nadzieję, że te kilka wskazówek pomoże Ci wytrwać w postanowieniach. Pamiętaj, że ruch w każdej formie to przede wszystkim zabawa, radość, adrenalina.
Ponieważ wiosna nadchodzi wielkimi krokami to w następnym artykule podpowiem jak efektywnie wykorzystać pogodę do spacerów czyli kilka słów o nordic walking i bieganiu.

 

Czytany 2208 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home MOTYWACJA Masz miliony wymówek...?