Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
Data 16 styczeń 2016 Kategoria: Trening

Joga

JOGA - czy dla wszystkich?
Co to właściwie jest i czemu służy?
Jaki ma na nas wpływ?
Dlaczego grono jej zwolenników stale się poszerza?

 

  • Joga to nie tylko ćwiczenia (asany), ale zdrowy i harmonijny styl życia. Swoją niezwykłą popularność zyskała dzięki odczuwalnej poprawie zdrowia fizycznego i psychicznego. Codzienna praktyka pozwala długo cieszyć się silnym, elastycznym ciałem, uwolnić się od stresu dnia codziennego, wyciszyć i skupić nad samym sobą. Wolni od stresu, oddychamy głębiej i spokojniej. Jeśli lepiej poczujemy się we własnym ciele, nasza motywacje do utrzymania zdrowej diety, zwiększa się co z pewnością przełoży się na utratę zbędnych kilogramów.
  • Joga kształtuje mięśnie w inny sposób niż ćwiczenia siłowe. Praktykując asany - wzmacniamy mięśnie równomiernie rozwijając nasz ciało poprzez zmuszenie do pracy wszystkich jego części.
  • Joga poprawia naszą postawę ciała. Wraz z ćwiczeniami rozwija się świadomość ciała, a chód staje się lżejszy.
  • Joga regularnie praktykowana potrafi uwolnić od niektórych dolegliwości fizycznych, związanych np. z przebytymi kontuzjami lub chorobami, ma wpływ na zwiększenie ruchomości w stawach i uelastycznienie kości.
  • Joga ma również wpływ na układ hormonalny, nerwowy i krwionośny. Niektóre z asan poprawiają trawienie i masują nasze organy wewnętrzne, dzięki czemu toksyny łatwiej są usuwane z organizmu.
  • Joga mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, wytrenowania i zasobności portfela. Każdy może wykonywać ćwiczenia w swoim tempie, dopasować stopień trudności, robić postępy na jakie go stać.
  • Joga nie wymaga współzawodnictwa. Ćwicząc  nie porównujemy się z innymi, bo każdy skupia się na pracy nad sobą.
  • Joga można praktykować w domu i na świeżym powietrzu, wystarczy wygodny strój i chęci.
           

 

Aby zrozumieć czym jest joga i odczuć jej dobroczynne skutki trzeba ją wypróbować.

W miarę systematycznej praktyki zauważamy jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

 

Serdecznie zachęcam wszystkich do jej praktykowania a w razie pytań jestem do Państwa dyspozycji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 2641 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Joga