Gosia Czerwonka - Trener Personalny Jaworzno

TRENING

Data 02 lipiec 2012 Kategoria: Trening

Aktywność fizyczna w ciąży

Ciąża nie jest wystarczającym powodem, aby rezygnować z aktywności fizycznej.

Czas oczekiwania na dziecko wymaga od kobiety szczególnej dbałości o swój organizm. Jeśli  ciąża przebiega prawidłowo i po konsultacji z lekarzem nie ma przeciwwskazań do umiarkowanej aktywności, należy ją wykonywać. Specjaliści zalecają przynajmniej 30 minut dziennie. Zapewniam, że nie jest to trudne zadanie do wykonania. Czas ten można podzielić na trzy 10-cio lub 15-to minutowe przechadzki. Pożądany jest każdy ruch. Liczą się także prace wykonywane w ogrodzie czy krzątanie się wokół domu.

Jeśli nie interesują Cię zajęcia  przeznaczone dla kobiet w ciąży w fitness klubie, to uruchom dobre chęci. Zawsze możesz  wykorzystać czas w centrum handlowym używając schodów, a nie windy, wysiąść kilka przystanków dalej od swojego miejsca zamieszkania itp.

Jeśli zaś nudzą Cię zajęcia, które do tej pory wykonywałaś, wystarczy włączyć płytkę DVD z ćwiczeniami dla przyszłych matek, wybrać się na jogę lub nordic waking. Pływanie czy aerobik w wodzie jest równie dobrym rozwiązaniem.

Z pewnością bywają dni, kiedy nie masz siły i ochoty na jakąkolwiek aktywność. Jest to zrozumiałe. Potraktuj to jako czas dla siebie, ale nie zapominaj, że nigdy nie miałaś lepszego czasu i powodu by zacząć się ruszać! Sprawna mama to  same korzyści dla niej samej i dla dziecka!

Regularna aktywizacja kobiet ciężarnych to:

  • Lepszy sen – wiele kobiet w ciąży ma problemy z zasypianiem;
  • Silniejsze  mięśnie – zwłaszcza stretching niweluje skurcze i bolesność mięśni;
  • Mocniejsze plecy – ich ból to zmora większości kobiet w ciąży. Należy pamiętać, że nawet ćwiczenia, które nie koncentrują się na wzmacnianiu pleców mogą zmniejszyć ich dolegliwość;
  • Lepsza wytrzymałość i kondycja – jak wiadomo najbardziej męczy tzw.: „nicnierobienie”, a odrobina ćwiczeń da Ci tę dawkę energii, której potrzebujesz;
  • Zdrowie – ruch pomaga zapobiegać cukrzycy ciążowej;
  • Łatwiejszy poród – ciężarne, które podczas ciąży były aktywne rodzą szybciej niż te, które ruchu unikały;
  • Szybszy powrót po porodzie – im lepsza jest Twoja kondycja w czasie ciąży, tym szybciej wrócisz do formy sprzed ciąży;
  • Spore korzyści z Twojej aktywności ma również Twoje dziecko. Szybsza akcja serca i lepsze dotlenienie organizmu ćwiczącej mamy ma zbawienny wpływ na jego rozwój. Maluch rodzi się inteligentniejszy, bardziej sprawny, a także spokojniejszy. Dzieci te lepiej przesypiają noce i rzadziej mają ataki kolki.

 

Reasumując: Pamiętajcie moje drogie! – ciąża to nie choroba!

To wspaniały czas do wykorzystania z myślą o sobie. Nie zapominajcie o codziennej aktywności! Możliwości jest wiele. Na Wasze pytania  z przyjemnością odpowiem. Piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Czytany 979 razy

OPINIE

HOLIBODY Małgorzata Czerwonka

ul. Sportowa 11a/3
43-600 Jaworzno
NIP 632-179-38-98

telefon: 660 752 467
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze posty

Jesteś tutaj: Home TRENING Aktywność fizyczna w ciąży